Blyskotliwa Polka Pokonala W Cwiercfinale Jessice Pegule

Iga Świątek awansowała do półfinału French Open

Błyskotliwa Polka pokonała w ćwierćfinale Jessicę Pegulę

Świątek w świetnej formie

Iga Świątek kontynuuje swoją imponującą passę we French Open i awansowała do półfinału po wygranej 6:3, 6:2 nad Jessicą Pegulą. Polka rozegrała kolejny znakomity mecz, dominując na korcie i nie dając rywalce żadnych szans. Świątek rozpoczęła mecz od mocnego uderzenia, szybko przełamując podanie Peguli i wychodząc na prowadzenie 2:0. Amerykanka starała się odpowiedzieć, ale Świątek była nieugięta i nie pozwalała jej na łatwe punkty. Polka wygrała pierwszego seta 6:3. Drugi set był jeszcze bardziej jednostronny. Świątek grała z jeszcze większą pewnością siebie i przełamała podanie Peguli dwukrotnie, wygrywając seta 6:2. Po niespełna dwóch godzinach Polka mogła świętować awans do półfinału. Świątek jest teraz o krok bliżej do obronienia swojego tytułu we French Open. W półfinale zmierzy się z Coco Gauff, która w ćwierćfinale pokonała Sloane Stephens. Mecz odbędzie się w czwartek, 1 czerwca.